Kontakt

Från och med 1 maj till 31 augusti har kontoret stängt på fredagar.

E-post: opal@opal.se
Telefon: 08-28 21 79

Bokförlaget Opal AB
Tegelbergsvägen 31
168 66 Bromma

Besöksadress
Tegelbergsvägen 31, Bromma


VD

Catrine Christell
VD
Förläggare
catrine@opal.se
Telefon: 070 769 84 48


Medarbetare

Melina Nordstrand
Försäljningsansvarig
Foreign rights manager
melina@opal.se
Telefon: 073 645 32 70

Anja Eriksson
Foreign rights manager
anja@opal.se

Hanna Smedberg
Marknadsansvarig
Ansvarig för digital utgivning
hanna@opal.se
Telefon: 073 664 46 14

Sara Ruder
Förläggare
sara@opal.se
Telefon: 072 857 36 60

Fanny Richloow
Redaktör
fanny@opal.se
Telefon: 070 715 97 27

Karin Tegréus
Redaktör
karin@opal.se
Telefon: 072 858 77 22 

Malou Najic
Operativ projektledare
malou@opal.se
Telefon: 070 474 87 27


Manusfrågor

Läs mer om manus här.


Recensionsexemplar

Hanna Smedberg
hanna@opal.se


Order

Är ni registrerade kunder kontakta Förlagssystem eller er säljare, se nedan. Ni kan självklart också höra av er direkt till förlaget med beställningar eller frågor. Kontakta då hanna@opal.se

Förlagssystem
Box 30195
104 30 Stockholm

order@fsys.se
08-657 95 00

Lager och distribution
Förlagssystem AB
Tunavägen 90
791 61 Falun


Säljarrepresentation

Hemming & Baggfelt
Hufvusta gård Bränneriet
171 73 Solna